Bądź na bieżąco

Aktualności

Modernizacja 150 km dróg na Śląsku
Modernizacja 150 km dróg na Śląsku
13 wrzesień 2019

W dniu dzisiejszym w Siemianowicach Śląskich miałam przyjemność uczestniczyć w przekazaniu prezydentom miast symbolicznych czeków ze środkami z budżetu państwa na modernizacje dróg lokalnych. Cieszę się, że jako posłanka Prawa i Sprawiedliwości mogłam współuczestniczyć we wprowadzeniu Funduszu Dróg Samorządowych, dzięki któremu w naszym województwie zmodernizowane zostanie dodatkowo 150 km dróg.

Czytaj dalej…
Uroczystości w
Uroczystości w "Katoliku"
6 wrzesień 2019

Bardzo się cieszę, że szkoła, którą zakładałam przed laty, wspaniale się rozwija i tak jak przed laty są tam wspaniali uczniowie oraz oddani, świetni nauczyciele. Zawsze z dużym wzruszeniem wspominam lata spędzone w "Katoliku" i chętnie wracam w to miejsce.

 

Czytaj dalej…
100 drzew na Stulecie Powstań Śląskich
100 drzew na Stulecie Powstań Śląskich
18 sierpień 2019

Kilka zdjęć z dzisiejszych obchodów setnej rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Było wspólne śpiewanie pieśni powstańczych, było sadzenie pamiątkowego drzewa. A kto zechciał otrzymał sadzonkę lipy, by posadzić ją koło swego domu. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji tych obchodów. Starochorzowskiemu Domowi Kultury za gościnę, Lasom Państwowym za przekazanie stu sadzonek lipy oraz wystawienie stoiska promocyjnego, osobom, które występowały oraz wszystkim, które wzięły udział w tym spotkaniu. Kto był, wie jak było fajnie, kto nie był - kolejna okazja w przyszłym roku.

Czytaj dalej…
Zróbmy to ramię w ramię. 100 drzew na stulecie Powstania
Zróbmy to ramię w ramię. 100 drzew na stulecie Powstania
13 sierpień 2019

Maria Nowak – Poseł na Sejm RP oraz Stowarzyszenie Seniorzy dla Chorzowa i Śląska zapraszają do wspólnego świętowania setnej rocznicy I Powstania Śląskiego. W ramach obchodów odbędzie się sadzenie stu miododajnych drzew oraz wspólne śpiewanie pieśni powstańczych.
Mieszkańcy, którzy chcą uczcić rocznicę Powstania otrzymają bezpłatnie sadzonkę drzewa, które będą mogli posadzić na swojej działce, obok domu itp. 
Impreza odbędzie się 14 sierpnia br. o godzinie 16.00 w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury w Chorzowie przy ul. Siemianowickiej. Wydawanie sadzonek od 15.30 – 17.30

Zapraszamy do włączenia się w akcję!

Czytaj dalej…
Wspólnie przeciw barbarzyńskiej wycince
Wspólnie przeciw barbarzyńskiej wycince
3 sierpień 2019

W ramach katolickiej tradycji „módl się i pracuj”  dziś w Parku Śląskim posadziliśmy 1327 drzew. To symboliczna liczba, gdyż zgodę na wycięcie właśnie takiej liczby drzew wydał prezydent Andrzej Kotala. Postanowiliśmy wraz z innymi ludźmi dobrej woli zadośćuczynić barbarzyńskiej wycince drzew w naszym parku, który przez twórców był pomyślany jako „zielone płuca” konurbacji górnośląskiej i miejsce relaksu. Biadolenie i puste gadanie pozostawmy innym. Drzewa, które posadziliśmy to niewielkie sadzonki i zanim będą mogły zastąpić te, którym grozi wycinka, miną dziesięciolecia. Ale był to symboliczny akt niezgody skierowany w stronę dewelopera oraz prezydenta Kotali i jego ekipy z PO. Nasz sprzeciw  wyrażony w duchu troski o dobro wspólne, nie wyrażał się poprzez mowę nienawiści, przypinanie się do drzew czy pikietowanie ale poprzez dobre działanie, z którego korzyść płynie dla nas wszystkich. Obyśmy w przyszłości mogli organizować takie akcje w celu powiększania drzewostanu a nie rekompensowania barbarzyńskiej wycinki.

Czytaj dalej…
Poseł dla mieszkańców
Poseł dla mieszkańców
16 lipiec 2019

Szanowni Mieszkańcy Regionu! 
Dziękuję wszystkim przybyłym mieszkańcom Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic, Rudy Śląskiej i Katowic za udział w otwarciu naszego Biura Poselskiego. Tak NASZGO. Nominalnie należy ono do mnie jako Waszej reprezentantki w Sejmie, ale to Wy jesteście jego prawdziwymi gospodarzami. Od samego początku traktuję swoją działalność poselską, jako misję pomagania Wam. Zawsze czekam na ludzi, którzy oczekują pomocy. Jestem w Sejmie dla Was. Dowody życzliwości mieszkańców widzę już dzisiaj. To dzięki pomocy wielu życzliwych ludzi szybko i sprawnie udało się znaleźć odpowiedni lokal oraz go wyremontować i wyposażyć. Deklaruję nie zawieść zaufania jakim mnie obdarzacie. Dziękuję za przybycie Wicewojewodzie Śląskiemu Janowi Chrząszczowi, z którym owocnie współpracowałam w minionych latach, a także wikariuszowi Księdzu Radosławowi Adamiakowi za poświecenie pomieszczeń. 
Wierzę, że pomimo zaproszenia, to palące problemy Chorzowian przeszkodziły w przybyciu na inaugurację biura Panu Prezydentowi Miasta oraz Panu Przewodniczącemu Rady Miasta Chorzów. Z mojej strony gwarantuję współpracę ponad podziałami partyjnymi na rzecz naszych wspólnot lokalnych. 
Wszystkim przybyłym ślę wyrazy wdzięczności za poświęcony czas, choć dopołudniowa godzina nie była dogodna. Ale czas naglił, bo po południu rozpoczynały się już komisje sejmowe, na które musiałam zdążyć. 
Jeszcze raz pragnę podkreślić, iż liczę, że otwarte dzisiaj biuro poselskie, podobnie jak miało to miejsce przed laty, stanie się miejscem, gdzie mieszkańcy śląskich miast będą mogli przychodzić ze swoimi problemami, a także pomysłami, inicjatywami. Zapraszam serdecznie! W naszej śląskiej wspólnocie, czerpiąc siłę z dorobku poprzedzających nas pokoleń, możemy szukać nowoczesnych i przyjaznych ludziom rozwiązań na przyszłość.

Czytaj dalej…
Nareszcie Śląsk doceniony!
Nareszcie Śląsk doceniony!
15 lipiec 2019

Poseł Maria Nowak wygłosiła oświadczenie dotyczące setnej rocznicy I Powstania Śląskiego. Narodowe Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę do roku 2022. Wszyscy jesteśmy stąd! Razem konstruktywnie działając jesteśmy skuteczniejsi.  Śląsk z Polską, a nie przeciw Polsce.

Czytaj dalej…
W obronie moich wyborców
W obronie moich wyborców
15 lipiec 2019

Poseł Maria Nowak w trakcie debaty sejmowej na temat energetyki, zwróciła uwagę na problemy związane ze spalaniem biomasy przez Elektrownię CEZ w Chorzowie. Proces ten powoduje olbrzymie uciążliwości „odorowe” dla mieszkańców Chorzowa Starego.

Czytaj dalej…
Bierzmy sprawy we własne ręce!  Śląsk potrzebuje silnej i skutecznej drużyny w Sejmie!  Oddajmy czas antenowy Polakom
Bierzmy sprawy we własne ręce! Śląsk potrzebuje silnej i skutecznej drużyny w Sejmie! Oddajmy czas antenowy Polakom
15 lipiec 2019

Poseł Maria Nowak w trakcie 83 posiedzenia Sejmu zadała pytanie w sprawie Regionalnych Ośrodków TVP. Poseł apelowała o zwiększenie czasu antenowego raz finansowania Ośrodków Regionalnych, w tym TVP3 Katowice. Pozwoli to na zwiększenie ilości programów dotyczących społeczności lokalnej i tym samym nawiązanie dialogu społecznego z mieszkańcami naszego regionu. To ważne z punktu wiedzenia załatwiania spraw bieżących jak najbliżej obywatela.

Czytaj dalej…
Śląscy seniorzy wspomagają Polaków na Kresach
Śląscy seniorzy wspomagają Polaków na Kresach
15 lipiec 2019

W dniach 26 VI – 3 VII poseł Maria Nowak przewodniczyła grupie seniorów ze Stowarzyszenia Seniorzy dla Chorzowa i Śląska w podróży na Ukrainę. W trakcie wyjazdu poseł oraz seniorzy spotykali się z Polakami mieszkającymi w Tarnopolu, Krzemieńcu, Lwowie i Stryju.

Czytaj dalej…